Zdalne nauczanie to jeden z największych eksperymentów w polskiej edukacji, jest to wielkie wyzwanie dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Od 25 marca przystąpili do tego projektu także nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu.
Wielu rodziców borykało się z problemami technicznymi – np. brakiem sprzętu. Ze swoich zasobów szkoła udostępniła uczniom kilka laptopów oraz tabletów. Wszyscy uczniowie mają kontakt elektroniczny lub telefoniczny ze swoimi nauczycielami, prowadzą z nimi konsultacje. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wykorzystują różnego rodzaju komunikatory i platformy edukacyjne, jest to czas, gdy wszyscy uczymy się wielu nowych rzeczy.
Klasy młodsze korzystają miedzy innymi z platformy edukacyjnej eduelo.pl dzięki, której uczniowie mogą powtarzać i utrwalać materiał poprzez quizy, zagadki i testy. Nauczyciele mają wgląd na postępy uczniów, tworzą dla nich dostosowane testy.
Uczniowie z klas starszych korzystają ze stron zaproponowanych przez nauczycieli, tworzą projekty, prezentacje. Wykonują zadania we współpracy z nauczycielami i z kolegami. Efekty swojej pracy dokumentują i przesyłają w formie mailowej lub fotograficznej.
Dzięki współpracy nauczycieli, uczniów oraz rodziców; uczniowie klasy ósmej przystąpili zdalnie do próbnego egzaminu ósmoklasisty.
Nauka zdalna w domu to trudne zadanie dla rodziców, wymagające reorganizacji planu dnia, wyjścia z codziennej rutyny, ciągłego wsparcia dziecka. Nauczyciele oraz dyrekcja szkoły są bardzo wdzięczni za okazane wparcie i zrozumienie.
Jest różnie, ale wszyscy się starają i niecierpliwie czekamy na czas, gdy będziemy mogli wrócić do szkoły.
Oto kilka dowodów naszej pracy.
I.W.