Nasze sukcesy

28 listopada 2017 roku uczniowie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu – Tymoteusz Kusterka, Klaudia Ciesielska i Kornel Buczyński, zajęli II miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego. Tematem głównym konkursu były brytyjskie święta. Nasi koledzy musieli wykazać się wiedzą na ich temat oraz zaprezentować je w sposób plastyczny. Do konkursu uczniów przygotowała pani Aleksandra Wójcik.

Gratulujemy sukcesu!

Koło dziennikarskie PSP Walim

II miejsce Dominika w wyścigu MTB 

Dominik Firlej uczeń klasy V PSP w Walimiu 14 maja 2017r. zajął świetne drugie miejsce w etapowym wyścigu MTB w Głuszycy w swojej kategorii wiekowej.

Jest to kolejny sukces chłopca, który z pasją realizuje swoje zainteresowania uzyskując czołowe miejsca na górskich trasach rowerowych. Wielkie brawa!!!:)

Zwycięstwo w finale powiatu w piłce nożnej
18 maja 2017r. na Orliku w Boguszowie-Gorcach oprócz gimnazjów rywalizowały również szkoły podstawowe rozgrywając mecze piłkarskie. Piłkarki okazały się lepsze w finałowej konfrontacji z gospodyniami obiektu wygrywając 2-0 po bramkach Natalii Firlej. Zaangażowanie i nieustępliwa walka opłaciła się, ponieważ uzyskaliśmy awans do dalszej fazy rozgrywek. Nasze dziewczyny wystąpią w półfinale wojewódzkim w Świdnicy 22 maja. Kadra: Natalia Firlej, Wiktoria Chraścina, Nikola Chraścina, Ania Mikulska, Julia Zocek, Martyna Sakowska, Wiktoria Rejman, Oliwia Domańska, Dominika Kowalska, Oliwia Szewczun, Olga Kręciproch.

Moja Ziemia! Czysty Powiat!

13 maja 2016 r. okazał się szczęśliwym dniem dla grupy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu, którzy brali udział w  Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Moja Ziemia – Czysty Powiat”.Organizatorem konkursu była Fundacja Edukacyjno – Społeczna „Polny Kwiat” ze Starych Bogaczowic. Celem zadania jest szerzenie idei ekologii i troski o środowisko naturalne, propagowanie selektywnego zbierania odpadów oraz upowszechnianie wiedzy na temat dbałości o swoje środowisko.

9ec6a9a01076dff56a831cc539930635

Zespół reprezentujący naszą szkołę składał się z trzech uczniów klasy VI, byli to: Paweł Maciak, Jakub Szwed i Patryk Schab. Wykazali się oni szeroką wiedzą ekologiczną i przyrodniczą oraz umiejętnościami z selekcji i segregacji odpadów. Nasi reprezentanci zajęli punktowane III miejsce (na 8 zespołów biorących udział w konkursie). Gratulujemy!

82b82be038e5afdba1efd19be1beaefb

DSC_8776