Rok szkolny 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 przedszkole czynne jest

w godzinach 6.00 – 17.00

Spotkanie z Policjantem

We wrześniu w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem st. asp. Jackiem Markowskim z Komisariatu Policji w Głuszycy. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się pieszo i na rowerze w ruchu drogowym. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Dzień Chłopaka

W tym dniu we wszystkich grupach przedszkolnych dziewczynki wręczały chłopcom upominki. Nie brakowało także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Spotkanie z Sową

W ramach zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów  w Walimiu miały okazję obcowania z sowami. To wszystko dzięki Panu Jakubowi, który jest założycielem Skrzydlatej Ferajny w Radziechowie. 
Skrzydlata Ferajna, jako pierwsza w Polsce zajmuje się awiterapią z udziałem sów w pracy z dziećmi i dorosłymi z dysfunkcjami.  Podczas ,,sowiej lekcji „dzieci miały okazję poznać na żywo takie gatunki sów, jak: Puchacz Europejski, Płomykówkę oraz Puchacza żółtobrzuchego. Dowiedziały  się  również wielu interesujących ciekawostek na temat życia tych drapieżników, mogły także  dotknąć i posłuchać sowich dźwięków.  

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” i
„Motylki”  również chciały podziękować w tym dniu nauczycielom i pracownikom szkoły za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcu.

Rok szkolny 2019/2020

Grupa Motylki

 

Koncepcja pracy przedszkola

ZESPOŁY PRZEDSZKOLNE – rok szk. 2014/2015

3 LATKI kopia

Grupa 4-latki

4 LATKI kopia

Grupa 0

GRUPA 0 kopia

Rady dla rodziców

Dojrzałość szkolna

przygotowała i opracowała Magdalena Ciołkowska

1. Adaptacja dziecka do przedszkola

2. Agresja w TV

3. Co robić by dzieci słuchały

4. Czytanie dzieciom

5. Etapy mowy

6. Kiedy do logopedy

7. Pochwała

8. Poczucie wartości u dzieci

9. Rozstanie

10. Telewizja w życiu dziecka

11. Wierszyki logopedia

przygotowała i opracowała Sylwia Walkowiak