Uczeń klasy VI – Eryk Sowa został laureatem konkursu „Listy do przyszłości” zorganizowanym przez Zamek Krolewski na Wawelu oraz Tauron z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

Komunikat prasowy:

Konkurs „Listy do przyszłości” rozstrzygnięty – 100 najlepszych złożonych zostanie w Kapsule Czasu na Wawelu

22.10.2018          TAURON Polska Energia SA

W konkursie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i TAURON wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkól podstawowych. Jury wyłoniło 100 laureatów, którzy 7 listopada br. wezmą udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych z terenu czterech województw, na których działa TAURON: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. 

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowanych zostało niemal 900 listów, spośród których jury wyłoniło 100 najlepszych. 

Listy do przyszłości to bardzo ciekawy i bogaty obraz tego, co myślą, czym się zajmują i co planują robić w przyszłości młodzi ludzie. W listach zobaczyć można nie tylko portret współczesnego młodego pokolenia, ale też wizerunek dorosłych, którzy stawiają dzieciom takie a nie inne wymagania. Jak nasze postawy ocenią przyszłe pokolenia? Okaże się za 100 lat.

Informacja o Kapsule Czasu odnotowana zostanie w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu z perspektywą kolejnych 100 lat.

Uroczystość zamieszczenie Kapsuły Czasu na terenie Wzgórza Wawelskiego będzie miała niezwykle odświętny charakter. Będą w niej uczestniczyć nie tylko laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz dyrektorzy szkół. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali również przedstawiciel władz państwowych, którzy wręczą laureatom okolicznościowe dyplomy – wspaniałą pamiątkę obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Autorzy najlepszych prac wezmą również udział w zwiedzaniu Zamku Królewskiego na Wawelu i odbiorą jedną z trzech wybranych nagród rzeczowych: dron, kamerę lub zestaw książek. Lista laureatów konkursu „Listy do przyszłości” dostępna jest na stronie www.konkurslisty.pl

Źródło: 

https://infowire.pl/generic/release/408230/konkurs-listy-do-przyszlosci-rozstrzygniety-100-najlepszych-zlozonych-/

 Konkurs języka angielskiego

23 maja 2018r. troje uczniów z klasy V wzięło udział w powiatowym konkursie języka angielskiego Spelling Bee. Magdalena Słowik, Jakub Młot i Bolesław Wójcik zajęli II miejsce. Gratulacje!