Na początku stycznia podsumowana została akcja Góra Grosza, którą przeprowadzał samorząd Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu.

W ten sposób braliśmy udział w XX edycji akcji Towarzystwa Nasz Dom. Nasza szkoła uczestniczy w tej akcji co roku, od początku jej istnienia. Jest to akcja charytatywna, polegająca na zbieraniu tylko drobnych monet – jedno, dwu i trzy groszowych. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu,  bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Przeliczenie ogromnej liczby drobnych pieniędzy zajęło uczennicom kilka godzin!Dzięki maszynie do przeliczania monet, udostępnionej ze sklepu DINO (za co serdecznie dziękujemy!) udało nam się to dosyć szybko. Swój wolny czas w trakcie ferii poświęciły uczennice klasy ósmej – Olga Kręciproch i Wiktoria Rejman. Za co im bardzo dziękujemy.

Przeliczone pieniądze – w kwocie 260 zł 18 gr – zostały przesłane na adres Towarzystwa Nasz Dom. Paczka z pieniędzmi ważyła 13 kilogramów!

Nad przebiegiem akcji czuwała pani Izabella Woldan.

Koło dziennikarskie PSP Walim